Rose Bopla ABP16800200SET
ABP16800200SET picture photo
Mfg. Part Number
ABP16800200SET
Manufacturer
Product Category
Boxes
Brief Description
BOX ALUM BLACK 7.87"L X 6.65"W
Datasheet Download
ABP16800200SET.pdf
Availability of ABP16800200SET
QUANTITY
ABP16800200SET Order Process
Ship out your order
Specifications of ABP16800200SET
Internal Part NumberEIS-ABP16800200SET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileThe indestructible box from Rose+Bopla? - Another Geek Moment
RoHS InformationDeclaration of Conformity
Featured ProductCustomize Your Enclosure
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyBoxes
SeriesAlubos
Container TypeBox
Size / Dimension7.874" L x 6.654" W (200.00mm x 169.00mm)
Height3.228" (82.00mm)
Area (L x W)52.4" (338cm)
DesignEnd Panel(s)
MaterialMetal, Aluminum
ColorBlack
Thickness-
Features-
RatingsIP65
Material Flammability Rating-
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABP16800200SET
Related LinksABP1680, ABP16800200SET Datasheet, Rose Bopla Distributor
ABP16800200SET Details Description
Related parts for ABP16800200SET
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACTIVE HI TO-92 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 23.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 28POS datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
CAP ARRAY 3300PF 25V X7R 0612 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf