Abracon Corporation ABS05-32.768KHZ-9-T
ABS05-32.768KHZ-9-T picture photo
Mfg. Part Number
ABS05-32.768KHZ-9-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 9pF 90 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABS05-32.768KHZ-9-T.pdf
Availability of ABS05-32.768KHZ-9-T
QUANTITY
ABS05-32.768KHZ-9-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABS05-32.768KHZ-9-T
Internal Part NumberEIS-ABS05-32.768KHZ-9-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABS05.pdfABS05.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABS05
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)90 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABS05-32.768KHZ-9-T
Related LinksABS05-32., ABS05-32.768KHZ-9-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABS05-32.768KHZ-9-T Details Description
Related parts for ABS05-32.768KHZ-9-T
IC REG LDO 2.5V/3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC CODEC S/PDIF RCVR 64LQFP datasheet.pdf
DIP-TO-SOWIC ADAPTOR datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf