Vishay/Dale RNC50H8452BSB14
RNC50H8452BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H8452BSB14
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H8452BSB14.pdf
Availability of RNC50H8452BSB14
QUANTITY
RNC50H8452BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H8452BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H8452BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H8452BSB14
Related LinksRNC50H8, RNC50H8452BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H8452BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H8452BSB14
CONV DC/DC 2W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 4.5V 7W datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 8COND 14' PRE-CUT datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FILTER SW TRANS 10A 115/250VAC datasheet.pdf
GOLDEN DRAGON PLUS YELLOW datasheet.pdf
F39-JD10A datasheet.pdf
12 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf