Abracon Corporation ABS06-32.768KHZ-1-T
ABS06-32.768KHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ABS06-32.768KHZ-1-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 10ppm 12.5pF 90 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABS06-32.768KHZ-1-T.pdf
Availability of ABS06-32.768KHZ-1-T
QUANTITY
ABS06-32.768KHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABS06-32.768KHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ABS06-32.768KHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductABS06 Tuning Fork Crystal
3D ModelABS06.pdfABS06.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABS06
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)90 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABS06-32.768KHZ-1-T
Related LinksABS06-32., ABS06-32.768KHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABS06-32.768KHZ-1-T Details Description
Related parts for ABS06-32.768KHZ-1-T
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 25W datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 2CH 150KSPS 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 12K OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .8MM TIN SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 40V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1100UF 400V RADIAL datasheet.pdf