Abracon Corporation ABS10-32.768KHZ-9-T
ABS10-32.768KHZ-9-T picture photo
Mfg. Part Number
ABS10-32.768KHZ-9-T
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 9pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABS10-32.768KHZ-9-T.pdf
Availability of ABS10-32.768KHZ-9-T
QUANTITY
ABS10-32.768KHZ-9-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABS10-32.768KHZ-9-T
Internal Part NumberEIS-ABS10-32.768KHZ-9-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTuning Fork Crystals and Oscillators
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.190" L x 0.070" W (4.90mm x 1.80mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABS10-32.768KHZ-9-T
Related LinksABS10-32., ABS10-32.768KHZ-9-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABS10-32.768KHZ-9-T Details Description
Related parts for ABS10-32.768KHZ-9-T
FILTER LINE PWR RFI LOW .250 5A datasheet.pdf
IC ADC DUAL 12BIT 80MSPS 64QFN datasheet.pdf
RES SMD 291K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 185MA 2.8 OHM datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 8X50GHZ 120KM datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf