Abracon Corporation ABT-8-75-1-T
ABT-8-75-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ABT-8-75-1-T
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
RF BALUN 45-870MHZ 75/75OHM
Datasheet Download
ABT-8-75-1-T.pdf
Availability of ABT-8-75-1-T
QUANTITY
ABT-8-75-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABT-8-75-1-T
Internal Part NumberEIS-ABT-8-75-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Range45MHz ~ 870MHz
Impedance - Unbalanced/Balanced75 / 75 Ohm
Phase Difference-
Insertion Loss (Max)1.0dB
Return Loss (Min)-
Package / CaseModule
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABT-8-75-1-T
Related LinksABT-8-, ABT-8-75-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABT-8-75-1-T Details Description
Related parts for ABT-8-75-1-T
IC RESET CMOS 3.0V 50MS 5SSOP datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER HIGH-SIDE 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
SENSOR ABSOLUTE 0-30PSIA SMT datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2.54MM datasheet.pdf
DIN-POWER SHELL HOUSING B20 datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf