SiTIME SIT3807AI-G-18NB
SIT3807AI-G-18NB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-G-18NB
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V
Datasheet Download
SIT3807AI-G-18NB.pdf
Availability of SIT3807AI-G-18NB
QUANTITY
SIT3807AI-G-18NB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-G-18NB
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-G-18NB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3807
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-G-18NB
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-G-18NB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-G-18NB Details Description
Related parts for SIT3807AI-G-18NB
MOSFET P-CH 55V 31A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf