Vishay/BCcomponents AC01000006800JA100
AC01000006800JA100 picture photo
Mfg. Part Number
AC01000006800JA100
Brief Description
RES 680 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
AC01000006800JA100.pdf
Availability of AC01000006800JA100
QUANTITY
AC01000006800JA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AC01000006800JA100
Internal Part NumberEIS-AC01000006800JA100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient100/ +180ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AC01000006800JA100
Related LinksAC0100000, AC01000006800JA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
AC01000006800JA100 Details Description
Related parts for AC01000006800JA100
JUMPER-H2728TR/C2064Y/X 6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 8.2V SOT23 datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
RES SMD 1.05KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.715 OHM 1% 20W datasheet.pdf