Vishay/BCcomponents AC04000006200JAC00
AC04000006200JAC00 picture photo
Mfg. Part Number
AC04000006200JAC00
Brief Description
RES 620 OHM 4W 5% AXIAL
Datasheet Download
AC04000006200JAC00.pdf
Availability of AC04000006200JAC00
QUANTITY
AC04000006200JAC00 Order Process
Ship out your order
Specifications of AC04000006200JAC00
Internal Part NumberEIS-AC04000006200JAC00
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)4W
Temperature Coefficient-10/ -80ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AC04000006200JAC00
Related LinksAC0400000, AC04000006200JAC00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
AC04000006200JAC00 Details Description
Related parts for AC04000006200JAC00
DEV EMULATOR ACCESSORY-4M SRAM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEV 220VAC DIN RAIL datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 17POS .178M datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf