Amphenol Industrial ACA3100FA20-7SBW
ACA3100FA20-7SBW picture photo
Mfg. Part Number
ACA3100FA20-7SBW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ACB 8C 8#16 SKT RECP WALL
Datasheet Download
ACA3100FA20-7SBW.pdf
Availability of ACA3100FA20-7SBW
QUANTITY
ACA3100FA20-7SBW Order Process
Ship out your order
Specifications of ACA3100FA20-7SBW
Internal Part NumberEIS-ACA3100FA20-7SBW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACA3100FA20-7SBW
Related LinksACA3100F, ACA3100FA20-7SBW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACA3100FA20-7SBW Details Description
Related parts for ACA3100FA20-7SBW
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 16POS GOLD datasheet.pdf
IC DIFF LINE TXRX H-S 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP FOR COAX F BNC datasheet.pdf
HEATSINK 34W SPOT PHILIPS SLM datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
VARISTOR 990V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP MICA 560PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf