Amphenol Industrial ACA3106E18-19SBF80
ACA3106E18-19SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
ACA3106E18-19SBF80
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ACB 10C 10#16 SKT PLUG
Datasheet Download
ACA3106E18-19SBF80.pdf
Availability of ACA3106E18-19SBF80
QUANTITY
ACA3106E18-19SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACA3106E18-19SBF80
Internal Part NumberEIS-ACA3106E18-19SBF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACA3106E18-19SBF80
Related LinksACA3106E1, ACA3106E18-19SBF80 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACA3106E18-19SBF80 Details Description
Related parts for ACA3106E18-19SBF80
ESD HANDLER 11-1/4X14-3/4X1-3/4 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.630" (16.00mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 39POS SCKT datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HANPORT -DUAL AC W/3 , 9,25 F/M, datasheet.pdf
FIXED IND 4.9NH 1.2A 81 MOHM SMD datasheet.pdf
762 TB SPR PLU F/SCREW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf