Vishay/Beyschlag ACASA1002E1002P100
ACASA1002E1002P100 picture photo
Mfg. Part Number
ACASA1002E1002P100
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206
Datasheet Download
ACASA1002E1002P100.pdf
Availability of ACASA1002E1002P100
QUANTITY
ACASA1002E1002P100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACASA1002E1002P100
Internal Part NumberEIS-ACASA1002E1002P100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesACAS Thin Film Chip Resistor Array
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesACA - Precision
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.25%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACASA1002E1002P100
Related LinksACASA1002, ACASA1002E1002P100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
ACASA1002E1002P100 Details Description
Related parts for ACASA1002E1002P100
IC OTP 1MBIT 55NS 40VSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG TO JACK TRB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
FUSE AUTO 40A 32VDC 500 PACK datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf