Vishay/Beyschlag ACASA1002E1502P1AT
ACASA1002E1502P1AT picture photo
Mfg. Part Number
ACASA1002E1502P1AT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 1206
Datasheet Download
ACASA1002E1502P1AT.pdf
Availability of ACASA1002E1502P1AT
QUANTITY
ACASA1002E1502P1AT Order Process
Ship out your order
Specifications of ACASA1002E1502P1AT
Internal Part NumberEIS-ACASA1002E1502P1AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesACAS Thin Film Chip Resistor Array
Featured ProductACAS 0606 AT, ACAS 0612 AT Precision Thin Film Chip Resistor Array
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesACA - Precision
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k, 15k
Tolerance±0.25%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACASA1002E1502P1AT
Related LinksACASA1002, ACASA1002E1502P1AT Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
ACASA1002E1502P1AT Details Description
Related parts for ACASA1002E1502P1AT
VARISTOR 18.7V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
CONN PWR ENTRY W/FILTER 10 AMP datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 400MHZ 32QFN datasheet.pdf
1/2 INCH HST CLEAR 200/6" PKG datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
IC REDRIVER SATA 2CH 20TQFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf