Vishay/Beyschlag ACASA1002E1502P1AT
ACASA1002E1502P1AT picture photo
Mfg. Part Number
ACASA1002E1502P1AT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 1206
Datasheet Download
ACASA1002E1502P1AT.pdf
Availability of ACASA1002E1502P1AT
QUANTITY
ACASA1002E1502P1AT Order Process
Ship out your order
Specifications of ACASA1002E1502P1AT
Internal Part NumberEIS-ACASA1002E1502P1AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesACAS Thin Film Chip Resistor Array
Featured ProductACAS 0606 AT, ACAS 0612 AT Precision Thin Film Chip Resistor Array
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesACA - Precision
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k, 15k
Tolerance±0.25%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACASA1002E1502P1AT
Related LinksACASA1002, ACASA1002E1502P1AT Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
ACASA1002E1502P1AT Details Description
Related parts for ACASA1002E1502P1AT
FUSE BOARD MNT 3A 250VAC 350VDC datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP20H/AE20G/HDP20H datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES 4K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
19.05MM X 14.47MM 1=25/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 13POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf