Vishay/Beyschlag ACASA2001E2001P1AT
ACASA2001E2001P1AT picture photo
Mfg. Part Number
ACASA2001E2001P1AT
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 1206
Datasheet Download
ACASA2001E2001P1AT.pdf
Availability of ACASA2001E2001P1AT
QUANTITY
ACASA2001E2001P1AT Order Process
Ship out your order
Specifications of ACASA2001E2001P1AT
Internal Part NumberEIS-ACASA2001E2001P1AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesACAS Thin Film Chip Resistor Array
Featured ProductACAS 0606 AT, ACAS 0612 AT Precision Thin Film Chip Resistor Array
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesACA - Precision
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±0.25%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACASA2001E2001P1AT
Related LinksACASA2001, ACASA2001E2001P1AT Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
ACASA2001E2001P1AT Details Description
Related parts for ACASA2001E2001P1AT
RES 4.7K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOT323 datasheet.pdf