Vishay/Beyschlag ACASA4702S4702P100
ACASA4702S4702P100 picture photo
Mfg. Part Number
ACASA4702S4702P100
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 1206
Datasheet Download
ACASA4702S4702P100.pdf
Availability of ACASA4702S4702P100
QUANTITY
ACASA4702S4702P100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACASA4702S4702P100
Internal Part NumberEIS-ACASA4702S4702P100
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACASA4702S4702P100
Related LinksACASA4702, ACASA4702S4702P100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
ACASA4702S4702P100 Details Description
Related parts for ACASA4702S4702P100
IDC CABLE - HPK60H/AE60M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 100TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CART COVER 23" X 32" X 41" datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 5POS SNGL SMD datasheet.pdf