TDK Corporation ACB2012H-030-T
ACB2012H-030-T picture photo
Mfg. Part Number
ACB2012H-030-T
Brief Description
FERRITE CHIP 30 OHM 300MA 2012
Datasheet Download
ACB2012H-030-T.pdf
Availability of ACB2012H-030-T
QUANTITY
ACB2012H-030-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ACB2012H-030-T
Internal Part NumberEIS-ACB2012H-030-T
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency30 Ohm @ 100MHz
Current Rating300mA
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACB2012H-030-T
Related LinksACB2012, ACB2012H-030-T Datasheet, TDK Corporation Distributor
ACB2012H-030-T Details Description
Related parts for ACB2012H-030-T
OSC XO 15.9744MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SER 250K 8VSSOP datasheet.pdf
KK 156 CRIMP HOUSING RAMP 10POS datasheet.pdf
RES 294 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES 36K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf