TDK Corporation ACB2012L-060-T
ACB2012L-060-T picture photo
Mfg. Part Number
ACB2012L-060-T
Brief Description
FERRITE CHIP 60 OHM 400MA 2012
Datasheet Download
ACB2012L-060-T.pdf
Availability of ACB2012L-060-T
QUANTITY
ACB2012L-060-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ACB2012L-060-T
Internal Part NumberEIS-ACB2012L-060-T
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 100MHz
Current Rating400mA
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACB2012L-060-T
Related LinksACB2012, ACB2012L-060-T Datasheet, TDK Corporation Distributor
ACB2012L-060-T Details Description
Related parts for ACB2012L-060-T
CONN RCPT HOUSING 17POS .100 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 2.4KV 250A DO205 datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 60A DO5 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf