TDK Corporation ACB2012M-080-T
ACB2012M-080-T picture photo
Mfg. Part Number
ACB2012M-080-T
Brief Description
FERRITE CHIP 80 OHM 400MA 2012
Datasheet Download
ACB2012M-080-T.pdf
Availability of ACB2012M-080-T
QUANTITY
ACB2012M-080-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ACB2012M-080-T
Internal Part NumberEIS-ACB2012M-080-T
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency80 Ohm @ 100MHz
Current Rating400mA
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACB2012M-080-T
Related LinksACB2012, ACB2012M-080-T Datasheet, TDK Corporation Distributor
ACB2012M-080-T Details Description
Related parts for ACB2012M-080-T
JUMPER-H1502TR/A3049S/H1502TR 8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
EVALUATION BOARD 2 ISL6740 datasheet.pdf
IC INTERFACE ANLG-DGTL 48-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
MODULE DDR3 DRAM 8G 240-RDIMM datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC 214AB datasheet.pdf
CAP FILM 2.7 UF 5% 850VDC RAD datasheet.pdf