Amphenol Industrial ACC02E28-16S-003
ACC02E28-16S-003 picture photo
Mfg. Part Number
ACC02E28-16S-003
Brief Description
AC 20C 20#16 SKT RECP
Datasheet Download
ACC02E28-16S-003.pdf
Availability of ACC02E28-16S-003
QUANTITY
ACC02E28-16S-003 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC02E28-16S-003
Internal Part NumberEIS-ACC02E28-16S-003
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC02E28-16S-003
Related LinksACC02E28, ACC02E28-16S-003 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACC02E28-16S-003 Details Description
Related parts for ACC02E28-16S-003
VARISTOR 35V 220A 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
GUIDE RECEPTACLE MODULE-12MM datasheet.pdf
INDICATOR 24V 16MM PROMINENT RED datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf