Amphenol Industrial ACC02E36-10P-003-LC
ACC02E36-10P-003-LC picture photo
Mfg. Part Number
ACC02E36-10P-003-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
AC 48C 48#16 PIN RECP
Datasheet Download
ACC02E36-10P-003-LC.pdf
Availability of ACC02E36-10P-003-LC
QUANTITY
ACC02E36-10P-003-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC02E36-10P-003-LC
Internal Part NumberEIS-ACC02E36-10P-003-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC02E36-10P-003-LC
Related LinksACC02E36-, ACC02E36-10P-003-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACC02E36-10P-003-LC Details Description
Related parts for ACC02E36-10P-003-LC
FIXED IND 15UH 3.6A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC XDCP 100TAP 10K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
FUSEHOLDER CAP FOR 598 5X25MM datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG BLACK 250' datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 31.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 15V 0.2A datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 0.1A SOT-883 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf