Amphenol Industrial ACC06E14S-6P-027-B30
ACC06E14S-6P-027-B30 picture photo
Mfg. Part Number
ACC06E14S-6P-027-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AC 6C 6#16S PIN PLUG
Datasheet Download
ACC06E14S-6P-027-B30.pdf
Availability of ACC06E14S-6P-027-B30
QUANTITY
ACC06E14S-6P-027-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC06E14S-6P-027-B30
Internal Part NumberEIS-ACC06E14S-6P-027-B30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC06E14S-6P-027-B30
Related LinksACC06E14S-, ACC06E14S-6P-027-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACC06E14S-6P-027-B30 Details Description
Related parts for ACC06E14S-6P-027-B30
RES 4.87 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.7A SOT25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 600 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INSERT SHELL M23 STRGHT datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf