Sullins Connector Solutions ACC10DRMH-S328
ACC10DRMH-S328 picture photo
Mfg. Part Number
ACC10DRMH-S328
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .100"
Datasheet Download
ACC10DRMH-S328.pdf
Availability of ACC10DRMH-S328
QUANTITY
ACC10DRMH-S328 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC10DRMH-S328
Internal Part NumberEIS-ACC10DRMH-S328
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBrown
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC10DRMH-S328
Related LinksACC10DR, ACC10DRMH-S328 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC10DRMH-S328 Details Description
Related parts for ACC10DRMH-S328
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS DL .050 VERT SMD datasheet.pdf
IC DETECTOR UNDER VOLT 3V SC70-5 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 120MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF1B ACCESSORY datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 15POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf