Sullins Connector Solutions ACC12DETS
ACC12DETS picture photo
Mfg. Part Number
ACC12DETS
Brief Description
CONN EDGE .100 24POS DR LOW P
Datasheet Download
ACC12DETS.pdf
Availability of ACC12DETS
QUANTITY
ACC12DETS Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC12DETS
Internal Part NumberEIS-ACC12DETS
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeCantilever
Color-
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC12DETS
Related LinksACC1, ACC12DETS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC12DETS Details Description
Related parts for ACC12DETS
MOSFET N-CH 20V 100A DPAK datasheet.pdf
COMPUTER SGL-BD BL2100 512K FLSH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 132QFN datasheet.pdf
RES 910 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FULLY POTTED LIMIT SWES datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 DSH datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE PIN datasheet.pdf