Sullins Connector Solutions ACC12DREF-S734
ACC12DREF-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ACC12DREF-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET
Datasheet Download
ACC12DREF-S734.pdf
Availability of ACC12DREF-S734
QUANTITY
ACC12DREF-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC12DREF-S734
Internal Part NumberEIS-ACC12DREF-S734
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions24
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC12DREF-S734
Related LinksACC12DR, ACC12DREF-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC12DREF-S734 Details Description
Related parts for ACC12DREF-S734
RECEPT,3 POSN,ECONOSEAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 43 OHM 5% AXL datasheet.pdf
KEYPAD RUBBER 16BTN LOW PROFILE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC ISOMODEM SYSTEM-SIDE 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 30W 12V OUTPUT DIP datasheet.pdf
CAP POLY 1000UF 20% 16V T/H datasheet.pdf