Sullins Connector Solutions ACC15DKUN-S1191
ACC15DKUN-S1191 picture photo
Mfg. Part Number
ACC15DKUN-S1191
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100"
Datasheet Download
ACC15DKUN-S1191.pdf
Availability of ACC15DKUN-S1191
QUANTITY
ACC15DKUN-S1191 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC15DKUN-S1191
Internal Part NumberEIS-ACC15DKUN-S1191
Number of Positions30
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeCantilever
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC15DKUN-S1191
Related LinksACC15DK, ACC15DKUN-S1191 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC15DKUN-S1191 Details Description
Related parts for ACC15DKUN-S1191
RES SMD 274 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 88POS TYPE FR VERT datasheet.pdf
CAP CER 16PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 1.58 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IMP,PWR,3PR,HDR,R-HLD,2X,797-2,7 datasheet.pdf
0.8MM B T B REC ASSY datasheet.pdf