Sullins Connector Solutions ACC15DPGN
ACC15DPGN picture photo
Mfg. Part Number
ACC15DPGN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100"
Datasheet Download
ACC15DPGN.pdf
Availability of ACC15DPGN
QUANTITY
ACC15DPGN Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC15DPGN
Internal Part NumberEIS-ACC15DPGN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeHairpin Bellows
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC15DPGN
Related LinksACC1, ACC15DPGN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC15DPGN Details Description
Related parts for ACC15DPGN
DIODE ZENER 10V 200MW SOT323 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 44A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 52.3KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 5TH 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 2.21KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC SMB datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
SURGE PROTECTOR 120V DRIVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
KNOCK-OUT BLADE datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf