Vishay/Sprague 36DX372F350DF2A
36DX372F350DF2A picture photo
Mfg. Part Number
36DX372F350DF2A
Brief Description
3700UF 350V 76X143 85C ST
Datasheet Download
36DX372F350DF2A.pdf
Availability of 36DX372F350DF2A
QUANTITY
36DX372F350DF2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DX372F350DF2A
Internal Part NumberEIS-36DX372F350DF2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DX372F350DF2A
Related Links36DX372, 36DX372F350DF2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DX372F350DF2A Details Description
Related parts for 36DX372F350DF2A
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE ASSY SOCKET 30POS 28AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC PLATFORM 802.15.4 48LGA datasheet.pdf
IC FPGA 60K GATES 128KB 144-TQFP datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM datasheet.pdf