Sullins Connector Solutions ACC17DRTH-S13
ACC17DRTH-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ACC17DRTH-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
ACC17DRTH-S13.pdf
Availability of ACC17DRTH-S13
QUANTITY
ACC17DRTH-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC17DRTH-S13
Internal Part NumberEIS-ACC17DRTH-S13
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Series-
PackagingTube
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row17
Number of Positions34
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyphenylene Sulfide (PPS)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC17DRTH-S13
Related LinksACC17D, ACC17DRTH-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC17DRTH-S13 Details Description
Related parts for ACC17DRTH-S13
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE DVR 16-SOIC datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-SSOP datasheet.pdf
LCD TFT 7" 800X480 WHT TOUCHPNL datasheet.pdf
IC BATT MGMT LI+ 1-4CELL 20VQFN datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 8SIP datasheet.pdf
BLZP 5.08/19/180F SN BK BX datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 125VDC datasheet.pdf