Sullins Connector Solutions ACC25DRMH-S288
ACC25DRMH-S288 picture photo
Mfg. Part Number
ACC25DRMH-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .100"
Datasheet Download
ACC25DRMH-S288.pdf
Availability of ACC25DRMH-S288
QUANTITY
ACC25DRMH-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC25DRMH-S288
Internal Part NumberEIS-ACC25DRMH-S288
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationWire Wrap
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC25DRMH-S288
Related LinksACC25DR, ACC25DRMH-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC25DRMH-S288 Details Description
Related parts for ACC25DRMH-S288
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 100' datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 6V datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A 30GOLD T/H datasheet.pdf
IC LED Driver Linear I2C Dimming 25mA 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE DRIVER DUAL 4A 6-DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS MALE W/COUPLING datasheet.pdf
IC DIFF ADC DVR 8-SOIC datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf