Sullins Connector Solutions ACC25DTAS-S189
ACC25DTAS-S189 picture photo
Mfg. Part Number
ACC25DTAS-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .100"
Datasheet Download
ACC25DTAS-S189.pdf
Availability of ACC25DTAS-S189
QUANTITY
ACC25DTAS-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC25DTAS-S189
Internal Part NumberEIS-ACC25DTAS-S189
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Color-
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC25DTAS-S189
Related LinksACC25DT, ACC25DTAS-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC25DTAS-S189 Details Description
Related parts for ACC25DTAS-S189
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN RING 90DEG 1/0AWG 3/8" TIN datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH FULL BRIDGE SP4 datasheet.pdf
IC UNIV BUS DVR 18BIT 56TSSOP datasheet.pdf
FUSE 40A 500V 14X51MM CLASS G datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR 30MM INDUCTIVE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf