Sullins Connector Solutions ACC50DRMH-S328
ACC50DRMH-S328 picture photo
Mfg. Part Number
ACC50DRMH-S328
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .100"
Datasheet Download
ACC50DRMH-S328.pdf
Availability of ACC50DRMH-S328
QUANTITY
ACC50DRMH-S328 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC50DRMH-S328
Internal Part NumberEIS-ACC50DRMH-S328
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBrown
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC50DRMH-S328
Related LinksACC50DR, ACC50DRMH-S328 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC50DRMH-S328 Details Description
Related parts for ACC50DRMH-S328
REGULATOR 6.5V 1A SMD T/R datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC FAULT-PROT RS485 TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
RES 47.0 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES .5 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 WW 60POS datasheet.pdf
RES 15 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS datasheet.pdf