TDK Corporation ACF451832-223-TD01
ACF451832-223-TD01 picture photo
Mfg. Part Number
ACF451832-223-TD01
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER 3-TERM 15MHZ 300MA SMD
Datasheet Download
ACF451832-223-TD01.pdf
Availability of ACF451832-223-TD01
QUANTITY
ACF451832-223-TD01 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACF451832-223-TD01
Internal Part NumberEIS-ACF451832-223-TD01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesACF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency15MHz (Cutoff)
Attenuation Value25dB @ 9MHz ~ 65MHz
Resistance - Channel (Ohms)0.15
Current300mA
Values-
ESD ProtectionNo
Filter Order3rd
ApplicationsData Lines for Mobile Devices
Package / Case1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.079" (2.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACF451832-223-TD01
Related LinksACF451832, ACF451832-223-TD01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
ACF451832-223-TD01 Details Description
Related parts for ACF451832-223-TD01
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 16DIP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8.5NS 165CABGA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1.2KV 50A TO247AC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 170MA 6 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf