TDK Corporation ACF451832-681-TD01
ACF451832-681-TD01 picture photo
Mfg. Part Number
ACF451832-681-TD01
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER 3-TERM 105MHZ 300MA SMD
Datasheet Download
ACF451832-681-TD01.pdf
Availability of ACF451832-681-TD01
QUANTITY
ACF451832-681-TD01 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACF451832-681-TD01
Internal Part NumberEIS-ACF451832-681-TD01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesACF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency105MHz (Cutoff)
Attenuation Value25dB @ 75MHz ~ 160MHz
Resistance - Channel (Ohms)0.15
Current300mA
Values-
ESD ProtectionNo
Filter Order3rd
ApplicationsData Lines for Mobile Devices
Package / Case1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.079" (2.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACF451832-681-TD01
Related LinksACF451832, ACF451832-681-TD01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
ACF451832-681-TD01 Details Description
Related parts for ACF451832-681-TD01
RES SMD 732 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM 10-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED CBI 5MM MULTI BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 760MA 83 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
TIN-PLATED CU FOIL 23"X18YD datasheet.pdf