TDK Corporation ACH32C-103-T001
ACH32C-103-T001 picture photo
Mfg. Part Number
ACH32C-103-T001
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER 3TERM 30MHZ TO 200MHZ SMD
Datasheet Download
ACH32C-103-T001.pdf
Availability of ACH32C-103-T001
QUANTITY
ACH32C-103-T001 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACH32C-103-T001
Internal Part NumberEIS-ACH32C-103-T001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesACH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency85MHz (Cutoff)
Attenuation Value25dB @ 30MHz ~ 200MHz
Resistance - Channel (Ohms)0.002
Current6A
ValuesC = 0.01µF
ESD ProtectionNo
Filter Order3rd
ApplicationsPower Line
Package / Case1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.091" (2.30mm)
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACH32C-103-T001
Related LinksACH32C-, ACH32C-103-T001 Datasheet, TDK Corporation Distributor
ACH32C-103-T001 Details Description
Related parts for ACH32C-103-T001
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 100MA 30V datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 DUAL ESD 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 28.7KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HOOD COUPLING BOTTOM PG21 datasheet.pdf
OSC MEMS 148.50MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
SLMT,2F,SNB,USFT datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf