Sullins Connector Solutions ACM15DRTS-S13
ACM15DRTS-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ACM15DRTS-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156"
Datasheet Download
ACM15DRTS-S13.pdf
Availability of ACM15DRTS-S13
QUANTITY
ACM15DRTS-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM15DRTS-S13
Internal Part NumberEIS-ACM15DRTS-S13
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
Color-
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM15DRTS-S13
Related LinksACM15D, ACM15DRTS-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACM15DRTS-S13 Details Description
Related parts for ACM15DRTS-S13
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 8SO datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 2.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS SINGLE BLACK datasheet.pdf
MUFFLER 38 NPT datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
MOSFET 4N-CH 1200V 219A SP6C datasheet.pdf