AVX Corporation CRB2A4E360JT
CRB2A4E360JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB2A4E360JT
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 36 OHM 0804
Datasheet Download
CRB2A4E360JT.pdf
Availability of CRB2A4E360JT
QUANTITY
CRB2A4E360JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB2A4E360JT
Internal Part NumberEIS-CRB2A4E360JT
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)36
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB2A4E360JT
Related LinksCRB2A4, CRB2A4E360JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB2A4E360JT Details Description
Related parts for CRB2A4E360JT
RES SMD 63.4 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 295 I/O 484BGA datasheet.pdf
IC PMU FOR APP PROCESSOR 40-LLP datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
RES 144.28K OHM 1W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf