Sullins Connector Solutions ACM15DSAS
ACM15DSAS picture photo
Mfg. Part Number
ACM15DSAS
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
ACM15DSAS.pdf
Availability of ACM15DSAS
QUANTITY
ACM15DSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM15DSAS
Internal Part NumberEIS-ACM15DSAS
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM15DSAS
Related LinksACM1, ACM15DSAS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACM15DSAS Details Description
Related parts for ACM15DSAS
IC PROGRAM 4.300V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.43 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 2POS 3.7MM SOLDER datasheet.pdf