Sullins Connector Solutions ACM15DTMN
ACM15DTMN picture photo
Mfg. Part Number
ACM15DTMN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
ACM15DTMN.pdf
Availability of ACM15DTMN
QUANTITY
ACM15DTMN Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM15DTMN
Internal Part NumberEIS-ACM15DTMN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM15DTMN
Related LinksACM1, ACM15DTMN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACM15DTMN Details Description
Related parts for ACM15DTMN
FUSE BOARD MOUNT 2A 32VDC 1206 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 18.5"L X 15.25"W datasheet.pdf
ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/4-6" BLACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC CAPSENCE 16K FLASH 48QFN datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
4700UF 35V 16X35,5 datasheet.pdf