Sullins Connector Solutions ACM22DRSN-S664
ACM22DRSN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
ACM22DRSN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
ACM22DRSN-S664.pdf
Availability of ACM22DRSN-S664
QUANTITY
ACM22DRSN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM22DRSN-S664
Internal Part NumberEIS-ACM22DRSN-S664
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions44
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyphenylene Sulfide (PPS)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM22DRSN-S664
Related LinksACM22DR, ACM22DRSN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACM22DRSN-S664 Details Description
Related parts for ACM22DRSN-S664
CONN RECEPT 7POS MTA-156 24AWG datasheet.pdf
FUSE AUTO 2A 58VDC BLADE MINI datasheet.pdf
LED GREEN 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf