Sullins Connector Solutions ACM24DRUN
ACM24DRUN picture photo
Mfg. Part Number
ACM24DRUN
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS .156 DIP SLD
Datasheet Download
ACM24DRUN.pdf
Availability of ACM24DRUN
QUANTITY
ACM24DRUN Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM24DRUN
Internal Part NumberEIS-ACM24DRUN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM24DRUN
Related LinksACM2, ACM24DRUN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACM24DRUN Details Description
Related parts for ACM24DRUN
RES SMD 4.99KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FERRITE 200MA 1000 OHM 0603 SMD datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V 0805 datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
MODULE POWER SOCKET 1POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 190VWM 307.8VC R6 datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf