Sullins Connector Solutions ACM25DTKN-S328
ACM25DTKN-S328 picture photo
Mfg. Part Number
ACM25DTKN-S328
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .156"
Datasheet Download
ACM25DTKN-S328.pdf
Availability of ACM25DTKN-S328
QUANTITY
ACM25DTKN-S328 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM25DTKN-S328
Internal Part NumberEIS-ACM25DTKN-S328
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBrown
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM25DTKN-S328
Related LinksACM25DT, ACM25DTKN-S328 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACM25DTKN-S328 Details Description
Related parts for ACM25DTKN-S328
FIXED IND 680NH 915MA 450 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 1.2525GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
SMARTSWITCH CONTROLLER LCD datasheet.pdf
CONN PLUG 16 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPST 5A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf