Abracon Corporation ACML-0805-110-T
ACML-0805-110-T picture photo
Mfg. Part Number
ACML-0805-110-T
Brief Description
FERRITE CHIP 11 OHM 2000MA SMD
Datasheet Download
ACML-0805-110-T.pdf
Availability of ACML-0805-110-T
QUANTITY
ACML-0805-110-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ACML-0805-110-T
Internal Part NumberEIS-ACML-0805-110-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelACML-0805.pdfACML-0805.stp
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesACML-0805
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency11 Ohm @ 100MHz
Current Rating2A
DC Resistance (DCR)50 mOhm
Filter Type-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACML-0805-110-T
Related LinksACML-08, ACML-0805-110-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ACML-0805-110-T Details Description
Related parts for ACML-0805-110-T
CER RESONATOR 4.19MHZ datasheet.pdf
TRANS 2NPN 120V 0.5A SM8 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MACHINE SCREW HEX 10-32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20QSOP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A datasheet.pdf