Avago Technologies US, Inc. ACPL-M484-060E
ACPL-M484-060E picture photo
Mfg. Part Number
ACPL-M484-060E
Manufacturer
Product Category
Optoisolators - Logic Output
Brief Description
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 5SO
Datasheet Download
ACPL-M484-060E.pdf
Availability of ACPL-M484-060E
QUANTITY
ACPL-M484-060E Order Process
Ship out your order
Specifications of ACPL-M484-060E
Internal Part NumberEIS-ACPL-M484-060E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMult Device Design Changes 10/Nov/2015
PCN PackagingMultiple Devices Marking/Labeling 07/Aug/2013
Marking/Labeling Revision B 14/Jan/2014
Standard Package100
Category Isolators
FamilyOptoisolators - Logic Output
Series-
PackagingTube
Number of Channels1
Inputs - Side 1/Side 21/0
Voltage - Isolation3750Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min)30kV/µs
Input TypeDC
Output TypePush-Pull, Totem Pole
Current - Output / Channel50mA
Data Rate-
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max)120ns, 150ns
Rise / Fall Time (Typ)6ns, 6ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ)1.5V
Current - DC Forward (If) (Max)10mA
Voltage - Supply4.5 V ~ 30 V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SOIC (0.173", 4.40mm Width) 5 Leads
Supplier Device Package5-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACPL-M484-060E
Related LinksACPL-M4, ACPL-M484-060E Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
ACPL-M484-060E Details Description
Related parts for ACPL-M484-060E
CONN EDGECARD 12POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A TO263-7 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DUAL TIN SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PTC THERMISTOR C 830-A 160-A 70 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64VFBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
IC MPU SOC 32BIT 800MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
10UF 250V 10X20 datasheet.pdf