Amphenol Industrial ACS02A16S-1P-025
ACS02A16S-1P-025 picture photo
Mfg. Part Number
ACS02A16S-1P-025
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AC 7C 7#16S PIN RECP
Datasheet Download
ACS02A16S-1P-025.pdf
Availability of ACS02A16S-1P-025
QUANTITY
ACS02A16S-1P-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACS02A16S-1P-025
Internal Part NumberEIS-ACS02A16S-1P-025
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACS02A16S-1P-025
Related LinksACS02A16, ACS02A16S-1P-025 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACS02A16S-1P-025 Details Description
Related parts for ACS02A16S-1P-025
TRANS NPN 25V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
IC UP/DOWN COUNTR BINARY 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100 WW datasheet.pdf
Connector Header 2 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf