Amphenol Industrial ACS02E20-2P-003
ACS02E20-2P-003 picture photo
Mfg. Part Number
ACS02E20-2P-003
Brief Description
AC 1C 1#0 PIN RECP
Datasheet Download
ACS02E20-2P-003.pdf
Availability of ACS02E20-2P-003
QUANTITY
ACS02E20-2P-003 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACS02E20-2P-003
Internal Part NumberEIS-ACS02E20-2P-003
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACS02E20-2P-003
Related LinksACS02E2, ACS02E20-2P-003 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACS02E20-2P-003 Details Description
Related parts for ACS02E20-2P-003
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM datasheet.pdf
IC CURRENT LIMIT SWITCH 8-DFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 49MA 20 OHM TH datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1800V 100A M3 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 11POS .5MM R/A datasheet.pdf