Amphenol Industrial ACS05-22-2P-003
ACS05-22-2P-003 picture photo
Mfg. Part Number
ACS05-22-2P-003
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 3C 3#8 PIN PLUG
Datasheet Download
ACS05-22-2P-003.pdf
Availability of ACS05-22-2P-003
QUANTITY
ACS05-22-2P-003 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACS05-22-2P-003
Internal Part NumberEIS-ACS05-22-2P-003
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACS05-22-2P-003
Related LinksACS05-2, ACS05-22-2P-003 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACS05-22-2P-003 Details Description
Related parts for ACS05-22-2P-003
RES TEMP SENS 2.2K OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 24POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 09VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 200MA 7.8 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3.3A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
RELAY SSR 24-280 V datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf