Amphenol Industrial ACS06E16-10SB-003
ACS06E16-10SB-003 picture photo
Mfg. Part Number
ACS06E16-10SB-003
Brief Description
ACB 3C 3#12 SKT PLUG
Datasheet Download
ACS06E16-10SB-003.pdf
Availability of ACS06E16-10SB-003
QUANTITY
ACS06E16-10SB-003 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACS06E16-10SB-003
Internal Part NumberEIS-ACS06E16-10SB-003
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACS06E16-10SB-003
Related LinksACS06E16, ACS06E16-10SB-003 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACS06E16-10SB-003 Details Description
Related parts for ACS06E16-10SB-003
PCB COPPER CLAD 4 X 6" 2 SIDE datasheet.pdf
CONN PIN 26-30AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN 16POS 2MM HEADER DUAL R/A datasheet.pdf
MINITEK 2MM CTW HOUSG SR WO CKEY datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 3A 6V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.6A SYNC 8-LLP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf