Amphenol Industrial ACS06E20-4P-003
ACS06E20-4P-003 picture photo
Mfg. Part Number
ACS06E20-4P-003
Brief Description
AC 4C 4#12 PIN PLUG
Datasheet Download
ACS06E20-4P-003.pdf
Availability of ACS06E20-4P-003
QUANTITY
ACS06E20-4P-003 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACS06E20-4P-003
Internal Part NumberEIS-ACS06E20-4P-003
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACS06E20-4P-003
Related LinksACS06E2, ACS06E20-4P-003 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACS06E20-4P-003 Details Description
Related parts for ACS06E20-4P-003
RES 390 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 350VAC 140VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
4740 STRIPBLOC CABLE EU 6 OUT datasheet.pdf
FUSE CLIP CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf