CUI Inc. ACZ11BR4E-15FD1-12C
ACZ11BR4E-15FD1-12C picture photo
Mfg. Part Number
ACZ11BR4E-15FD1-12C
Brief Description
ENCODER ROTARY 11MM VERT 12PPR
Datasheet Download
ACZ11BR4E-15FD1-12C.pdf
Availability of ACZ11BR4E-15FD1-12C
QUANTITY
ACZ11BR4E-15FD1-12C Order Process
Ship out your order
Specifications of ACZ11BR4E-15FD1-12C
Internal Part NumberEIS-ACZ11BR4E-15FD1-12C
ACZ Series
3D ModelACZ11BR4E-15FD1-12C
Output TypeQuadrature (Incremental)
Pulses per Revolution12
Voltage - Supply5V
Actuator Type6mm Dia Flatted End
DetentYes
Built in SwitchYes
Mounting TypePCB, Through Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACZ11BR4E-15FD1-12C
Related LinksACZ11BR4E, ACZ11BR4E-15FD1-12C Datasheet, CUI Inc. Distributor
ACZ11BR4E-15FD1-12C Details Description
Related parts for ACZ11BR4E-15FD1-12C
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
IC TX/RX RS-232 5V 15KV 16DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 187W TO247-3 datasheet.pdf
CONN FORK NON-INSUL #1/4 50PC datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 37MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 330MA 450 MOHM datasheet.pdf
RES 365K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf